CODIPAR 500 mg 50 tabletek

  • CODIPAR jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
  • Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.
Kod produktu: 5909990257850
10,14 zł
/ szt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Rodzaj: Lek OTC 
Producent: Medagro International Sp. z o.o. 
Adres producenta: ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy 
Ilość: 50 tabletek 

CODIPAR jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Wskazania:
CODIPAR jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, jak:
-bóle głowy;
-bóle mięśniowe, stawowe i kostne;
-bolesne miesiączki;
-bóle zębów;
a także w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.
Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g.
U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje jednorazowo dawkę 10 do 15 mg/kg masy ciała.
Zazwyczaj u dzieci w wieku 6 -12 lat stosuje się 1 tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 65 mg/kg masy ciała.
Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

W przypadku pominięcia dawki leku CODIPAR:
Należy kontynuować stosowanie leku nie zwiększając następnej dawki.

W przypadku zażycia większej dawki leku CODIPAR niż zalecana:
Wczesnymi objawami przedawkowania występującymi w pierwszych 24 godzinach od przyjęcia leku są: brak łaknienia, nudności, wymioty, bóle brzucha. W drugiej dobie może pojawić się żółtaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, hipoglikemia (niskie stężenie cukru we krwi), encefalopatia (zmiany w mózgu), śpiączka.

Sposób postępowania przy przedawkowaniu:
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
Doraźnie, jeżeli pacjent jest przytomny, można prowokować wymioty (najlepiej w pierwszej godzinie od doustnego przyjęcia leku), warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej zmieszanego z wodą.
W przypadku zażycia zbyt dużej dawki leku trzeba niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Sposób przechowywania :
Przechowywać w temperaturze poniżej 25C.
Przechowywać w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie należy stosować leku CODIPAR po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Skład:
Jedna tabletka zawiera substancję czynną: paracetamol 500 mg.
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa.

Możliwe działania niepożądane :
Jak każdy lek, CODIPAR może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko. Mogą pojawić się:
-odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień;
-zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty;
-zaburzenia czynności wątroby i nerek;
-sporadycznie: methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi) i małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi).
W przypadku zaobserwowania objawów takich jak świąd, wysypka, rumień (zaczerwienienie skóry), wymioty, podrażnienie żołądka, należy odstawić CODIPAR i natychmiast skontaktować się z lekarzem.
U niektórych osób w czasie stosowania leku CODIPAR mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Parametry techniczne:
- Dawka:
0,5 g
- Opakowanie:
50 tabletek
- Postać:
tabletki
- Główny składnik:
paracetamolum
- Producent:
medagro international sp. z o.o.

Nie wiesz czy ten produkt będzie dla Ciebie odpowiedni?

Nasi farmaceuci odpowiedzą na Twoje pytania

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel