Jak prawidłowo żywić dziecko po 1. roku życia?

Karmienie dziecka po 1. roku życia jest niezwykle istotną kwestią. Wpływa ono nie tylko na jego późniejsze upodobania jedzeniowe, ale także pozwala kształtować zdrowe nawyki. Dzięki temu dziecko już od najmłodszych lat uczy się jedzenia posiłków o regularnych porach, które są bogate w niezbędne witaminy i minerały.

Czytaj więcej

Kiedy i dlaczego warto stosować probiotyki?

Probiotyki, które powszechnie nazywane są dobrymi bakteriami, to nic innego, jak mikroorganizmy, które przyjęte w odpowiedniej ilości wspomagają organizm w leczeniu chorób. Znajdują się w niektórych produktach spożywczych, jednak przyjmować je możesz także w postaci suplementów. Chociaż słowo bakteria posiada negatywne konotacje, to probiotyki nie wyrządzają szkód w organizmie. Wręcz przeciwnie — wspomagają jego odpowiednie funkcjonowanie.

Czytaj więcej

Kiedy i po co wykonywać testy owulacyjne?

Pary, które starają się o dziecko, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest śledzenie comiesięcznego cyklu kobiety. Skrupulatne pilnowanie go, pozwala na wskazane dnia płodnego, czyli dwudziestu czterech godzin, podczas których istnieje największa szansa na to, by kobieta zaszła w ciążę. Cykl miesiączkowy nie zawsze jednak wypada regularnie, co skutecznie utrudnia jasne wskazanie, kiedy występuje jajeczkowanie. Dla większej pewności warto wówczas sięgnąć po test owulacyjny, który pomoże ustalić dni płodne.

Czytaj więcej

Dlaczego warto stosować produkty z aloesem?

Liście aloesu to prawdziwa skarbnica cennych dla zdrowia substancji odżywczych. Ze względu na wyjątkowe bogactwo składników aktywnych, aloes wyróżnia się szerokim spektrum działania.

Czytaj więcej