Życie z Atopowym Zapaleniem Skóry — jakie produkty warto stosować na AZS?

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba genetyczna, która często ujawnia się już w wieku niemowlęcym. Mimo leczenia, jej nawroty obserwują także osoby dorosłe. Nie jest więc całkowicie uleczalna, ale istnieje szereg metod, które pomagają zapobiegać jej powracaniu. Jak najlepiej radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry?

Czytaj więcej

Kiedy i dlaczego warto stosować probiotyki?

Probiotyki, które powszechnie nazywane są dobrymi bakteriami, to nic innego, jak mikroorganizmy, które przyjęte w odpowiedniej ilości wspomagają organizm w leczeniu chorób. Znajdują się w niektórych produktach spożywczych, jednak przyjmować je możesz także w postaci suplementów. Chociaż słowo bakteria posiada negatywne konotacje, to probiotyki nie wyrządzają szkód w organizmie. Wręcz przeciwnie — wspomagają jego odpowiednie funkcjonowanie.

Czytaj więcej

Jak zadbać o zdrowy sen?

Ciągły pośpiech i życie w stresie znacząco wpływają na jakość i długość snu. Coraz więcej osób skarży się na chroniczną bezsenność — według badań w Polsce z problemem tym boryka się aż 2 miliony osób. Wiele z nich bagatelizuje to, nie zdając sobie do końca sprawy z ewentualnych konsekwencji.

Czytaj więcej

Dlaczego warto stosować produkty z aloesem?

Liście aloesu to prawdziwa skarbnica cennych dla zdrowia substancji odżywczych. Ze względu na wyjątkowe bogactwo składników aktywnych, aloes wyróżnia się szerokim spektrum działania.

Czytaj więcej